środa, 8 czerwca 2016

Marsz Godności.         18 czerwca odbędzie się kolejny protest kobiet.

         Być może to największy do tej pory Marsz Godności.

        To marsz kobiet  . Na co? Na próby całkowitej 

                           kontroli ich ciał, ich życia


 ‪#‎dziewuchydziewuchom‬‪#‎marszgodności‬Paulina Reiter - redaktor naczelnaulina Reiter - redaktor naczelna "Wysokich Obcasów" (fot. Maciej Zienkiewicz/Agencja Gazeta))
Kobiety potrafią być cierpliwe. I ciche. I wytrzymałe. Do czasu
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Gniew kobiet to gniew, którego boi się każda władza. Gdy na ulicę wychodzą kobiety, to znaczy, że już naprawdę jest nie do wytrzymania. Bo kobiety potrafią być cierpliwe. I ciche. I wytrzymałe. Do czasu.

18 czerwca odbędzie się kolejny protest kobiet. Być może największy do tej pory. Marsz Godności. To marsz kobiet wkurzonych. Na co? Na próby całkowitej kontroli ich ciał, ich życia.

Jeśli chcesz zachować możliwość decydowania o sobie, wyjdź na ulicę 18 czerwca. Jeśli nie możesz być w Warszawie, wyjdź na ulicę w swoim mieście.

Wstydzisz się protestować? Nie wstydź się. 18 czerwca na ulicach będą z tobą tysiące innych kobiet, które nigdy wcześniej nie demonstrowały. Zwykłych kobiet, które poczuły, że jeśli nie krzykną teraz, za chwilę będzie za późno - obudzą się w kraju, gdzie ich głos nic już nie będzie znaczył.

Weź mamę, siostrę, przyjaciółkę, córkę. Weź męża, ojca, brata, syna.

Będzie muzyka, słońce, wspólnota ludzi ceniących wolność wyboru.

Na ostatnim marszu organizowanym przez Dziewuchy było 7 tys. osób. To dużo. Ale powinno być więcej. Setki tysięcy. Milion. W końcu chodzi o nasze życie.

Czy na pewno masz wtedy coś ważniejszego do zrobienia? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz