niedziela, 25 czerwca 2017

Tenory- Kirill Zolochevsky
Na głosy zmierzy się w tym roku ośmiu tenorów- ( tekst i zdjęcia Gazeta Wyborcza-Szczecin) ,,To znakomici śpiewacy u progu wielkich karier. Ich głosy mówią za siebie - mówi Jerzy Wołosiuk, dyrektor artystyczny Opery na Zamku. W środę śpiewacy losowali kolejność w jakiej wystąpią w sobotę w Teatrze Letnim podczas Wielkiego Turnieju Tenorów Opery na Zamku.( 24.06.17- Teatr Letni)
19. edycję rozpocznie Irakli Murjikneli z Gruzji. Po nim zaśpiewają Mihail Mihaylov (Bułgaria), Ragaa Eldin (Egipt), Emil Pavlov (Bułgaria). Dwóch polskich uczestników Przemysław Baiński i Łukasz Załęski wystąpią jeden po drugim. Pojedynek zakończą Kirill Zolochevsky (Rosja) i Mykhailo Malafii z Ukrainy".
Rosjanin Kirill Zolochevskiy podbił serca prawie tysiąca widzów i został zwycięzcą 19. Wielkiego Turnieju Tenorów Opery na Zamku. Zgarnął 10 tys. zł nagrody.

Niesamowite wydarzenie kulturalne. My jak sejsmografy notowaliśmy najdelikatniejsze drgnienia duszy i głosu artystów, by sprawiedliwie ich ocenić. I udało się. Chociaż głosy wszystkich Panów to balsam dla ucha, ciała i duszy, to występ i głos Kirilla Zolochevskiego z Rosji powalił na kolana.

 Brak słów by określić moje doznania w czasie jego występu. Dziękuję za to wydarzenie organizatorom i sponsorom. Cud, miód.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz