poniedziałek, 10 kwietnia 2017

,,Dziecko", sztuka Ingi Iwasiów - 29.04.17 r. godz. 17.00 sobota

Informacja dla osób, które zapisały się na bilety do Teatru Współczesnego w Szczecinie - Malarnia ( wejście od ul. Szczerbcowej) ,,Dziecko", sztuka Ingi Iwasiów,29.04.17 r. godz. 17.00 sobota , cena biletu 21,00 zł
Jedziemy ( godz. 15.08 -Chrobrego-Apteka) autobusem Nr 1 do Szczecina (cena biletu 3 zł) - wysiadamy na przystanku przy ul. Wyszyńskiego i wsiadamy do tramwaju nr 6-wysiadamy na drugim przystanku- Wały Chrobrego, cena biletu 1 zł.

Powrót pociągiem - godz.20:37 - cena biletu Senior 5.70, tramwaj linii 6- 4 przystanki- 19:37, 19:57 -cena 1 zł)


Nie udało się zamówić autokaru, gdyż wszyscy jadą na długi weekend majowy.
Dziecko", sztuka Ingi Iwasiów, w reżyserii młodej reżyserki Martyny Łyko, to dramat ludzi, którzy starają się o dziecko. Po wielu eksperymentalnych inscenizacjach w Malarni, małej scenie Teatru Współczesnego, mieliśmy okazję zobaczyć sztukę, w której aktorzy mówią do siebie i prowadzą dialog zamiast wykrzykując teksty w przestrzeń. Przyjemność z oglądania jest duża, zwłaszcza że tekst Ingi Iwasiów jest dobry i ciekawy.
 Adopcja czy staranie się o dziecko metodą in vitro jest tematem raczej mało znanym, bo dotyczy głównie tych, którzy muszą się poddać takim metodom. I nagle okazuje się, że po drodze czeka ich wiele upokorzeń i walki z biurokracją.
 W sztuce "Dziecko" reżyserka Martyna Łyko postanowiła przedstawić ten problem robiąc kameralną sztukę, której mocną stroną jest znakomite aktorstwo. Szczególnie Ewa Sobczak jako Marta, główna bohaterka, w pełni oddaje stany emocjonalne, które towarzyszą jej w rozmowach z różnymi osobami. Pokazuje też miłość do męża (Michał Lewandowski), która jest wystawiona na dużą próbę, biorąc pod uwagę wszystkie problemy, jakie na nich spadają.
Dobrze wypadają szczególnie panowie - Przemysław Walich jako rozdrażniony przyszły ojciec w klinice in vitro czy Paweł Adamski, o wiele łagodniejszy. Świetny w epizodzie jest Marian Dworakowski. "Dziecko" to sztuka ważna, dobra, warto ją zobaczyć.»

 "Opowieść o rodzicach, którzy nie mogą być rodzicami" Małgorzata Klimczak Głos Szczeciński nr 7 10-01-2017 e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz