środa, 19 kwietnia 2017

Tydzień Ziemi 2017
TYDZIEŃ ZIEMI 2017

Tydzień Ziemi to cykl imprez organizowanych przez Samorząd Studencki i pracowników Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, przypadającego na 22 kwietnia. Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 państwach, już od 1970 r. Jest to największe ekologiczne święto na świecie! Po raz dziewiąty świętować będziemy przez cały tydzień, dlatego zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych: rodziny z dziećmi, uczniów szkół, studentów, osoby dorosłe i seniorów.

19-21 kwietnia zapraszamy Was na trzy wieczory niezwykłych podróży. Zaczynamy 19 kwietnia od Maroka, zwiedzając później aż siedem mórz, by finalnie wylądować w Birmie.20 kwietniaruszymy dookoła Świata (dosłownie), choć później zatrzymamy się kolejno w: Kenii, Iranie, a na koniec i tak złapiemy autostop po Europie.21 kwietniaugryziemy znów kawałek Świata, tak po prostu. A później? Później będziemy jeszcze w Izraelu i Jordanii, ale też Gruzji i Armenii. A na sam koniec dowiemy się, jak smakuje Azja. Na tegorocznych „Wieczorach z Podróżnikami” widzimy się codziennie od godziny 17:00, w budynku Wydziału Nauk o Ziemi przy ulicy Mickiewicza 18. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

22 kwietnia, wraz z pracownikami Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin oraz firmą Remondis, zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji „Kwiat za Grat” - wymień elektroodpady na sadzonki kwiatów! Akcja zaczyna się o godzinie 9:00 na parkingu przy Jasnych Błoniach i trwa do godziny 15:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

22 kwietnia zapraszamy również najmłodszych na grę miejską „Zostań eko-elfem”, która odbędzie się na Jasnych Błoniach i w okolicznych terenach Parku Kasprowicza. Dlaczego potrzebujemy pomocy małych bohaterów? Świat Elfów chyli się ku zagładzie! Stań do walki z zanieczyszczeniami i uratuj te magiczne stworzenia! Zabawa będzie polegała na wypełnianiu zadań w konwencji pro-ekologicznej. Opiekę nad naszymi bohaterami sprawują animatorki. Zapraszamy od godziny 10:00 do 14:00. Spotykamy się również na Jasnych Błoniach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

25 kwietnia odbędzie się już V edycja „Dnia Geografa”, podczas którego uczniowie szkół wszystkich poziomów nauczania z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego odwiedzą Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego, aby wziąć udział w prowadzonych przez pracowników akademickich oraz studentów wykładach i warsztatach dotyczących geologii, geografii, meteorologii czy turystyki. Po raz pierwszy oferujemy też… dyktando geograficzne (zapisy przez maila: dyktandogeograficzne.dg@gmail.com)! Przy okazji Wydział Nauk o Ziemi udowodni po raz kolejny, że jest miejscem wartym rozpatrzenia pod kątem wyboru studiów. Na wydarzenie zapraszamy do budynków Wydziału Nauk o Ziemi przy ulicy Mickiewicza 16A i 18. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale by wziąć w nim udział, należy zapisać siędo 21 kwietnia poprzez stronę http://dziengeografa.univ.szczecin.pl/. Liczba miejsc jest ograniczona!

25 kwietnia w Rocker Clubie odbędzie się też „Bal Ziemianina”, czyli impreza dedykowana wszystkim wiernym miłośnikom Tygodnia Ziemi. Z tej okazji zachęcamy do przebrania się w niekonwencjonalny sposób. Jedno jest pewne – będziecie się świetnie bawić! Dla uczestników przewidziane są liczne atrakcje. Co jednak najważniejsze, studenci wchodzą zupełnie za darmo!


4 komentarze:

 1. Gryfino 1.05.2017r
  O G Ł O S Z E N I E
  Spotkanie Sekcji Turystycznej w dniu 6 maja 2017 (piątek)
  o godz. 11:00 w Pałacyku pod Lwami
  Zapisy i wpłaty na wycieczkę do Zamku w Schwerinie,

  termin; 26 maja 2017 wyjazd godz. 6:00

  w programie zwiedzanie zamku, ogrodu zamkowego i spacer na starówkę

  Zamek w Schwerinie – położony na wyspie muzealnej Jest siedzibą parlamentu Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Przez długi czas była to rezydencja książąt meklemburskich.


  kalkulacja wycieczki 90 zł./1 osoba
  transport BUS (36) 2.700 zł. odległość ok 325 km
  ubezpieczenie 10 zł. czas przejazdu ok 4 godz. 30 min
  Razem 2 710 zł
  ................................................
  dla członków G.U.T.W. odpłatność 85 zł
  dla niezrzeszonych 90 zł

  Starosta Sekcji: Teresa Głowacka
  Kontakt tel. 600 271 717

  OdpowiedzUsuń
 2. spotkanie w piatek, 5 maja - poprawka. U. Łacny

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam członków - uczestników wycieczki Schwerin do biura GUTW w dniu 24 maja (środa) o godz. 15:00 celem podpisania zgody do ubezpieczenia.

  OdpowiedzUsuń

 4. Gryfino 26.10.2017 r O G Ł O S Z E N I E
  Spotkanie Sekcji Turystycznej w dniu 3 listopada 2017 w piątek godz. 11:00 w Pałacyku pod Lwami zapisy i wpłaty na wycieczkę do Ueckermünde i Altwarp - planowana na 24 listopada (piątek)
  W programie;
  1. zwiedzanie Haffmuseum, zintegrowanego z zamkiem Książąt Pomorskich.
  Współcześnie w pomieszczeniach na parterze mieszczą sale obrad oraz
  ślubów. Wieża oraz klatka schodowa i sale pierwszego piętra tworzą
  siedzibę muzeum.
  2. Spacer uliczkami Starego Miasta i spacer w porcie.
  Wizytówką miasta Ueckermuende jest Zamek na pięknie wyrestaurowanym Starym
  Mieście. Wkra (Uecker) przepływa przez przepiękne Stare Miasto. elementy
  sztukaterii, muru pruskiego i sztuki to wszystko znajdą Państwo
  na budynkach z sześciu stuleci, wzdłuż ul. Ueckerstraße oraz Rynku.
  Port miasta łączy się bezpośrednio ze Starym Miastem, a wręcz jest
  w rzeczywistości nim otoczony. Liczne miejsca do siedzenia w porcie lub
  na ceglastym murku zachęcają do przyjrzenia się podnoszeniu mostu, co odbywa
  się kilka razy dziennie.
  Atrakcje w Ueckermünde;
  Widok z wieży Kościoła Mariackiego rozciąga się już z daleka, wiele kilometrów przed wjazdem do miasta.
  Kościół Mariacki stoi na swoim miejscu od 16 marca 1766 roku.
  Można zrelaksować się w jednej z licznych restauracji.
  3. Przejazd do Altwarp (Stare Warpno) – „rzut okiem” przez zatokę na Nowe Warpno

  kalkulacja wycieczki: 30 osób/1 - 28,50 zł wstępna wpłata 29 zł
  BUS (36) 850 zł.
  ubezpieczenie 5 zł.
  855 zł
  Starosta Sekcji: Teresa Głowacka Kontakt 600 271 717

  OdpowiedzUsuń